Podsumowanie rundy jesiennej sezonu 2016/2017

Przyszedł czas na podsumowanie rundy jesiennej, trochę późno ale... lepiej późno niż wcale jak mówi przysłowie. Zajmujemy po tej rundzie 6 miejsce. Nie jest to złe miejsce ale też mogło by być lepiej zważywszy na to że liga jest wyrównana wyjątkowo w tym sezonie.Po 15 meczach zdobyliśmy 24 punkty odnosząc 7 zwycięstw, 3 remisy i 5 porażek. Bilans bramkowy to 36-31. W porównaniu do poprzedniego sezonu gramy lepiej w ofensywie ,jednak w obronie coś przestało funkcjonować co owocuje taka ilością straconych bramek. Można powiedzieć że 2/3 tych bramek to błędy własne.
U siebie wygraliśmy 5 meczów, 2 zremisowaliśmy i 1 przegraliśmy i to w pierwszej kolejce. W tych meczach zdobyliśmy 20 bramek tracąc 11. Można z tego wywnioskować że grając u siebie, na prostym boisku jesteśmy drużyną z którą trudno coś ugrać.

Na wyjeździe  nie wygląda już to tak wesoło. Odnieśliśmy tylko 2 zwycięstwa, 1 zremisowaliśmy i aż 4 przegraliśmy. Bilans bramkowy 16 do 20. Nie ma co się usprawiedliwiać boiskiem ,choć wszyscy wiemy jak to wygląda. Trzeba to poprawić w następnej rundzie porządnie przepracowując tą zimę.

Teraz czas na wszystko Naj:

NAJWIĘCEJ BRAMEK: 12 - Grzesiu Mazik

NAJWIĘCEJ ASYST: 5 - Grzesiu Mazik

NAJWIĘCEJ ZÓŁTYCH KARTEK: 5 - Grzesiu Skutela

NAJWIĘCEJ CZERWONYCH KARTEK: 1 - Tomasz Szaforz

NAJWIĘKSZA WYGRANA: u siebie 5:0 z Piastem Ożarowice

NAJWIĘKSZA PORAŻKA: u siebie 3:7 z Polonią II Bytom

NAJWIĘKSZA SERIA ZWYCIĘSTW: 5 - od 2 kolejki do 6 kolejki (2:4 z Orłem Brzeziny, 2:0 z GKS Andaluzją, 1:2 z Nitronem Krupski Młyn, 2:1 z Sokołem Orzech i 4:0 z Przyszłością Nowe Chechło).

NAJWIĘKSZA SERIA BEZ ZWYCIĘSTWA: 3 - od 7 do 9 kolejki ( 4:3 z Iskrą Lasowice, 1:1 z Tempem Stolarzowice i 1:1 z Orłem Koty) oraz od 13 do 15 kolejki ( 4:2 z Czarnymi Kozłowa Góra, 1:1 z Olimpią Boruszowice i 5:2 z Górnikiem Bobrowniki).

Jeszcze taka mała ciekawostka. Tabela Piekarskich drużyn występujących w A klasie w bezpośrednich starciach.

Drużyna i miejsce Punkty Bramki Bilans bramkowy
1.KS Piekary 6 8-6 +2
2.KS Orzeł Brzeziny 6 10-9 +1
3.GKS Andaluzja 3 7-7 0
4.Czarni Kozłowa Góra 3 9-12 -3

W 6 meczach Piekarskich drużyn padły aż 34 bramki więc kibice mieli na co popatrzec. Miejmy nadzieję ,że mecze w następnej rundzie będą równie emocjonujące co w tej i że padnie również tyle bramek albo i więcej.

Serdecznie zapraszamy kibiców na wszystkie mecze KS Piekary zarówno te sparingowe jak i w późniejszym czasie ligowe.